Factory Racing Team

Posts Categorized / Články

Závody v Pitlandu + zhodnocení cezony 2020

Po rozvolnění vládních opatření pořádá Factory racing ve čtvrtek 3.11.2020 závody v Pražském Pitlanu. Zároveň dojde k zhodnocnocení sezony a poděkováním všem partnerům našeho týmu. Pokusíme se také nastínit plány pro sezonu 2021. Nicméně plán je jasný! Pomoci co největšímu množství jezdců a motorkářů jezdit lépe a bezpečněji!

Závěr sezony 2020

Předešlý víkend se uskutečnil první a zároveň poslední závod na přírodním okruhu, proto se nabízí krátké ohlédnutí nejen za tímto závodem, ale za celou sezónou, který se pomalu chystá ke svému konci.

Dymkury 2020. V první řadě musíme vyseknout velkou poklonu všem pořadatelům kolem Petra Civína, kteří odvedli výbornou práci a jako jedni z mála závody uspořádali. To platí konec konců v celé letošní zkrácené sezóně. Nebýt Road racing clubu žádné opravdové závody v letošní sezóně vůbec nekonaly. Samotné závody pak probíhali jako vždy na velmi vysoké úrovni, bez jakýchkoliv zádrhelů. V Dymokurech startovali za Factory racing Lukáš „cage“ Václavovič v kategorii do 600 a nad 600. Tedy v obou nejprestižnějších a zároveň nejrychlejších třídách. Radovan Štěpánek pak v třídě nad 600ccm. Martin Slanec na motocyklu Yamaha RD250 a Aprilia RS125. Ještě zmíníme jezdce Tomáše Totha, který startoval za podpory naší zpřátelené značky TTRace, vyrábějící motocyklové kombinézy na zakázku a dojel na fantastickém 4.místě na motocyklu Yamaha YZF-R6.

Lukáš Václavovič pořídil krátce před závody motocykl BMW, který se připravoval do poslední chvíle. Na místě se pak řešil problém s elektronikou Pepoš moto však vyřešil vše na jedničku. Nicméně motorka nebyla 100% – to se projevilo hned v první kvalifikaci, kde se objevil problém s řazením a spojkou. Jelikož je Lukáš v této kategorii úplným nováčkem, byl zařazen do tzv. B závodu, kde si po obrovském souboji vybojoval pěkné 6.místo.

„Musíme zapracovat na motocyklu a najezdit na motorce nějaké ostré kilometry. Nakonec jsem rád, že jsme motorku vzali, ukázalo nám to směr, kterým se chceme vydat. Nemám rád, jezdit na závody nepřipraven, nicméně některé věci naladíte až při ostrém testu, nebo závodě. Jelikož v letošní zkrácené sezóně díky Covidu o nic nešlo, rozhodli jsme se motocykl vyzkoušet zde, máme cené informace do příští sezóny, se kterými budeme dále pracovat“.

Závod třídy do 600 – tedy šestistovky byl vypsán na 16kol, díky nehodě v prvním kole byl pak opakován start. Jelikož startoval Lukáš v obou hned po sobě jdoucích závodech jednalo se o pořádnou porci kilometrů. Na startovním roštu pak nechyběla jména evropského formátu, jako je Ilja CALJOUW, Jorn HAMBERG, či Christian SCHMITZ. Nakonec z toho bylo pěkné, bodované 14. místo.

Radovan Štěpánek vyjel v závodě B – 14. místo. Oproti nevydařené kvalifikaci se posunul o několik příček výše. Závodu se neúčastnil Jakub Šprojcar, kterému bohužel před 14ti dny na tréninku v Brně vypověděl službu motor jeho stroje.

Martin Slanec si vypil kalich hořkosti do dna, kdy mu při velké sobotní deštivé přeháňce natekla voda do karburátoru a na druhém motocyklu odešla řídící jednotka. Bohužel tak pro tyto technické závady na obou strojích závody nedokončil.

Co nás ještě čeká? Rádi bychom připravili stejně jako na jaře akci v Mostě, kde jsme za účelem zlepšením dovedností jednotlivých jezdců pronajali celý okruh a věnovali se kažménu z Vás. Akce měla obrovský ohlas. Vše teď záleží na vývoji situaci kolem koronaviru a domluvě s Autodromem Most. Po celý rok jsme pak dále pomáhali vybraným jezdcům při trénikách a agenturních závodech. V září se konají závody agentury DFRA pořádající Yamaha Dunlop cup, také agentury Raceczech, která pořádá konkurenční cupové závody. Na obou akcích je jako po celý rok tým Factory racing nápomocen začínajícím závodníkům, které po kroku posouvá výšše startovním polem. Na úplný závěr se pak koná Cena Slovenska (2.-4.10.) kde můžeme vidět špičku České a Slovenské závodní scény.

Na závěr musíme poděkovat všem partnerům, kteří nám i přes tuto zvláštní dobu zachovali přízeň. Speciální dík patří společnosti: MOTOZEM – kde najdete opravdu vše pro motorkáře!! TTRACE – kteří vyrábějí fantastické kombinézy za normální ceny pro smrtelníky! A Autodoprava NH – ALEŠ HETZER – která je se svoji flotilou dodávek ideálním logistickým partnerem v Západních čechách.
Zlepšuj své dovednosti v Pitlandu – bezpečně na motorce i v zimě

Pro všechny zájemce, motorkáře i začínající závodníky, kteří chtějí zlepšovat své dovednosti je tady akce v nově otevřeném areálu Pitland.

Akce se koná 26.1.2020 od 14:00. K dipospozici budou zkušení instruktoři, kompletní výbava (kombinézy, boty, přilby) , catering.

K vidění bude také závod, do kterého se lze na konci akce kvalifikovat.

Přihlášky na info@seznam.cz nebo na facebooku.

Jezděte bezpečně – zlepšujte své dovednosti na uzavřeném okruhu

- No Comments -

V neděli 28.7.2019 pořádá spolek Racing Factory další z řady kurzů a výuky za účelem zlepšení dovedností v rámci zvýšení bezpečnosti a to na okruhu v Mostě. Akce je určená pro motocyklovou veřejnost a bude probíhat pod taktovkou našich jezdců a instruktorů.

K dispozici bude i odborný servis a pneu servis. Pro všechny účastníky je akce zdarma. K zakoupení budou náhradní díly, příslušenství i pneumatiky. Jezdci budou rozděleni do výkonostních skupin a každému jezdci se bude věnovat náš instruktor. Před samotnou jízdou Vás seznámíme s pravidly jízdy na orkuhu. Mezi jednotlivými jízdami bude probrána teorie jízdy.

Přihlášky zasílejte do mailu info@factoryracing.cz

Uveďte: Své jméno, věk, motorcykl, řidičské oprávnění, své zkušenosti na motocyklu, zda jste na okruhu poprvé.

Kvůli velkému zájmu, vždy vyčkejte na potvrzení z naší strany společeně

Počet míst je omezený a daný kapacitou, která je pro nás vyhrazena.

300ZGH – Hořice 2019

Jak všichni určitě dobře víte, předchozí víkend se konal svátek road-racingu, tedy legendární závod 300 Zatáček Gustava Havla.

Původně náš tým Factory racing měl mít zástupce v obou nejprestižnějších třídách. Tedy volná do 600 – kde měl startovat Lukáš „cage“ Václavovič se startovním číslem 91 a ve třídě nad 600 pak Radovan Štěpáněk se startovním číslem 60.

Lukáš se zranil při pádu na okruhu v Brně, léčba bude probíhat několik týdnů. Další čas bude potřeba na opravu motocyklu, ze kterého moc nezbylo a nyní se čeká na nové díly.

Zpět ale do Hořic. Radovan startoval v Hořicích poprvé, takže základní cíl byl projít kvalifikací do závodu. To se povedlo. Dalším cílem bylo tak najíždět jedno kolo za druhým a co nejvíce načíst místní trať, která neodpouští žádné chyby. A tím posledním, nejdůležitějším cílem bylo dokončit oba dva závody. To se také podařilo. Dle Radovanovo slov příští rok zase o něco zrychlíme, je třeba jít krůček za krůčkem. Trať je opravdu nádherná a těžká, je potřeba jet hlavovu. Jinak nenastal během víkendu žádný problém a všichni jsme si závody moc užili. Díky patří všem zúčastněným, hlavně mechanikovi Mírovi Trnovcovi a Pavlovi Matuškovi za super oblečení, kterým jsme mohli reprezentovat.

První závod kategorie nad 600, kdy havaroval favorit Marek Červený skončil v pořadí: Didier Grams, Kamil Holán, Aleš Nechvátal.

Druhý závod, kdy pro změnu havaroval Kamil Holán, skončil po velkém boji nádledně: Marek Červený, Didier Grams, Aleš Nechvátal.

Stránky:12»