Uplynulý víkend se konaly závody MČR a přeboru na přírodních tratí s účastí týmu TTRACE factory racing. Konkrétně ve třídě classic startoval Martin Slanec, ve třídě do 600 Jakub Šprojcar a Lukáš Václavovič, který pak následně startoval ještě v nejsilnější kategorii nad 600, tedy třídě Superbike, kdy maximální rychlost strojů dosahovala přes 270km/h.

Závody doprovázelo krásné, slunečné počasí, divácká kulisa byla skvělá. V sobotu ráno startovala třída classic – Martin Slanec sedlal Yamahu DS7 250ccm a Yamaha TR3 350ccm. V kvalifikacích skončil na 2. pozici ve třídě 250 a 5. pozici ve třídě 350. V neděli po startu první kategorie vjížděl Martin do první zatáčky jako první, následně byl ale předjet a dokončil závod na skvělém druhém místě. Ve třídě 350 bojoval v prvním kole ve vedoucí skupině, avšak při nájezdu do druhého kola se motor jeho Yamahy zastavil. I tak je stříbrný věněc skvělý výsledek!

První kvalifikace kategorie do 600ccm v podání Lukáše Václavoviče nebyla vůbec dobrá, díky špatně zvoleným převodům. Jakub Šprojcar vyjel na trať v Dymokurech úplně poprvé, jednalo se tak o jeho premiéru. Druhá kvalifikace byla o poznání lepší. Lukáš se umístil na 10. příčce, Jakub pak startoval ze 16. pozice.

V nedělním závodě se Lukáš pohyboval ihned po startu na 8mé pozici, kde si vybudoval náskok a vypadalo to tak, že si pojede svůj závod. Ovšem v druhé polovině se na jeho záda dotáhl Martin Košek, který zaútočil na konci cílové rovinky, byl však dlouhý, motocykl s číslem 91 mu předjetí vrátil a následně ještě zrychlil. Košek již na únik nezareagoval. Lukáš Václavovič si tak o dvě pozice polepšil a skončil na 8.místě. Na příští rok se již připravuje rychlejší konkurence schopný motocykl, který by měl atakovat přední pozice.

Velký boj byl pak o bodované pozice, kdy nováček Jakub Šprojcar i přesto, že sbíral zkušenosti, sváděl souboje s navrátivším veteránem Petrem Bičištěm. Petr zaútočil na konci závodu a Jakuba předjel. Nicméně na první závod, krásné 14. místo a moc pěkná podívaná.

Po závodu šestistovek následoval poslední závod, který byl vyvrcholením programu. Jednalo se o závod superbiků. Nechyběli jezdci jako Karel Pešek, Michal Prášek a další. Lukáš Václavovič startoval ze 7. pozice, je třeba říci, že s motocyklem GSX-R 1000 jel RR poprvé. Po startu se Lukáš propadl o dvě pozice, nicméně ve vracáku na Poděbrady už byl sedmý a držel se vedoucí skupiny. Po pár kolech se za ním vytvořila mezera, tempo nestíhal Luboš Koňák. Ovšem zhruba v polovině závodu odešly na GSX-R brzdy, které se pravděpodobně přehřály a motocykl Suzuki se stal na moment neovladatelným, přesto se podařilo situaci zvládnout, nicméně Lukáše předjel místní Luboš Koňák. Než se podařilo brzdy ochladit, ztratil Lukáš kontakt, ztracené tempo pak získával až na konci závodu, výsledkem je dobrá 8. pozice, ač trošku smolná. Nicméně je na čem stavět a tak v současné době tým jedná o účasti na divokou kartu v Německu.

Na závěr bychom rádi za celý tým TTRACE Factory racing poděkovali našim partnerům, kterými jsou: TTRACE, AUTODOPRAVA NH – ALEŠ HETZER, MOTOZEM, GULF OIL (Lukáš Šedivý) a DS DELTA. Dále všem divákům, přátelům i rodinám a také fotografům kolem dráhy. Máme pro Vás připraveno ještě spustu materiálů. Sledujte naše sociální sítě, ať jste v obraze.