(postupně doplňujeme)

Do Hengela přijeli 4 čeští jezdci. Loňský šampion Marek Červený, po zranění vracející se Petr Najman a jezdci TTRACE Lukáš Václavovič a Jakub Šprojcar. Všichni startující v kategorii Supersport.

Lukáš Václavovič „#cage91“: Trať v Hengelu je velmi úzká, náročná a těžká na předjíždění. Místní borci jsou velmi ostřílení, ale nepřijeli jsme sem sbírat houby, takže nezbývalo nic jiného než učit se a bojovat.

V prvním závodě jsme udělali obrovskou chybu s nastavením motorky. Konkrétně s chladičem, na jehož „setup“ je naše motorka velmi citlivá. Navíc 30min. před startem bylo zhruba 15 stupňů, v závodě byla teplota vzduchu již kolem 20stupňů. Po startu jsem začal sjíždět skupinu před sebou, která jela o 13.-17. pozici. Navíc jsem je sjížděl celkem rychlým tempem, takže jsem si věřil na předjetí hned několika jezdců, ovšem pouze do 3. kola, kdy teplota vylítla a motorka se začala přehřívat. Následně jsem zvažoval, zda odstoupit, nebo dokroužit a aspoň udržet pozici. Začal jsem tedy řadit dříve, motorku „dochlazovat“ a udržovat si rozestup jezdců za mnou. Nakonec jsem svoji Kawasaki do cíle nějak „dotlačil“ a vznikl z toho první premiérový bod do šampionátu IRRC.

Do druhého závodu jsem nastupoval s velkým očekáváním, nepovedl si mi však start podle představ a nebyl jsem schopný předjet jezdce předemnou, který jel velmi defenzivně. Další body tak mizely každým metrem. Jezdce jsem zdolal až dvě kola před koncem, ale to už bylo na vše pozdě.

Velký dík patří sponzorům, všem fanouškům, parťákovi Jakubovi, jeho ženě za skvělý support. Klukům z týmu a také tátovi, se kterým jsme leželi ve zničeném obytňáku dlouho do noci.

foto: Lenka Hoffmann

Jakub Šprojcar #KUBA 49

Na první závod IRRC jsem se moc těšil, ale zároveň jsem byl nervózní z toho co mě čeká.

Úzká trať vede v prostředí farem a typických Holandských domečků kolem kterých jedeš full gas.

Na kochání však nebyl čas a učili jsme se trať každým tréninkem. Myslím, že se nám podařilo dobře nastavit podvozek a motorka fungovala dobře.

Konkurence byla velice silná. Nedá ani metr zadarmo.

Kvalifikace byla o tréninku, ale výsledky se počítají až v závodu. První závod se mi povedl perfektní start, ale pak přišla první zatáčka kde jezdec přede mnou měl náběh na highsider a já bohužel musel ubrat a  tak nastala stíhací jízda v dobrém tempu a zajetím svého nejlepšího času. Nakonec z toho bylo krásné místo za body!

Druhý závod

Odpolední závod vypadal že bude na vodě, ale nakonec nám počasí přálo a sprchlo nám až na balení před cestou domů.

Jak jsem řekl, jezdci zde nenechají ani metr a to se mi stalo právě v druhém závodě, kdy mě v úvodu jeden jezdec vytlačil téměř mimo trať. Než se mi jeho defenzivní jízdu podařilo předjet tak skupinka před námi mi ujela a na dohnání byl závod již krátký..

Tento úvodní víkend sezony IRRC hodnotím kladně a nabral jsem cenné zkušenosti, které zúročím v dalších závodech.

Nyní si odskočíme na 300 zatáček Gustava Havla na jubilejní 60. ročník Hořických závodů, kde se  budeme těšit na všechny naše fanoušky.

Pak nás čeká další ze série IRRC závodů a to německý Schleiz.

Foto by MaVac Photography
https://www.facebook.com/mavac.photography

Petr Najman (zdroj: facebook Petr Najman)

Předpověď počasí pro závodní den nebyla moc dobrá, vše vypadalo na déšť. Byli jsme však ušetřeni a odměněni. Závod 1: výborná pozice 4. O P3 se bojovalo s Iljou Caljouw, Gerry Johnsonem. Gerry Johnson musel kvůli technickým problémům zpomalit a Caljouw se pak v polovině závodu oddálil. Na konci prvního závodu skvělé 4. místo pro Petra.

2. závod Stejný souboj o 3. místo, Johnson tentokrát bez problémů a obsadil 4. místo, 3. místo obsadil Caljouw, který jel dobře. Pro Petra to bylo výborné 5. místo s úctyhodným odstupem na následující jezdce. Hamberg a Červeny obsadili první dvě místa v obou závodech. Jsme velmi spokojeni s dobrým začátkem sezóny IRRC v Hengelu a Petrovým výkonem. Díky patří PSB Motosport za perfektní motorky a všem sponzorům.