Tým Factory Racing byl založen začátkem roku 2017. Jeho základním cílem je obecně prospěšná činnost v oblasti sportu a tělovýchovy, zaměřená především na závody silničních motocyklů, rozvoj a hlavně bezpečnost začínajících jezdců i široké motorkářské veřejnosti.

Nechceme již být svědky nehod a zranění motorkářů na sportovních motocyklech v běžném silničním provozu, kde se účastníci provozu navzájem ohrožují svou nerozvážnou a neopatrnou jízdou či chováním.

Proto se náš rozrůstající tým skládá z ambiciózních jezdců, kterým pomáhá zlepšovat své dovednosti a zkušenosti na závodní dráze, či uzavřeném prostoru. Jedině zde můžeme pomáhat rozvinout schopnosti jezdců za účelem zvýšení bezpečnosti při snížení rizika, se kterým jsou silničně-sportovními motocykly do jisté míry spojeny.

Za tímto účelem chceme:
  • předávat informace a zkušenosti těmto jezdcům
  • mimo jiné jezdce informovat o údržbě a nepsaných pravidlech, která vedou ke zvýšení bezpečnosti
  • zlepšovat zkušenosti a dovednosti jezdců na uzavřeném závodním okruhu, či pronajatých plochách k tomu určených
  • zajišťovat vhodné podmínky k provozování tohoto sportu
  • pomáhat udržovat vybavení jezdců v co možná nejlepším stavu
  • a další….

Naši nejlepší jezdci pomáhají ostatním jezdcům, mladým talentům, ale i motorkářům jako instruktoři. Mezi naše přední instruktory patří: Michael Parma, Lukáš Václavovič, Martin Frank a další.

Náš tým tak můžete vidět na okruzích při různých agenturních klání, cupech či šampionátech, ale také při seminářích a moto-školách, kde pomáhá jezdcům, mladým začátečníkům, i běžným motorkářům a tak plní své poslání.