Předešlý víkend se uskutečnil první a zároveň poslední závod na přírodním okruhu, proto se nabízí krátké ohlédnutí nejen za tímto závodem, ale za celou sezónou, který se pomalu chystá ke svému konci.

Dymkury 2020. V první řadě musíme vyseknout velkou poklonu všem pořadatelům kolem Petra Civína, kteří odvedli výbornou práci a jako jedni z mála závody uspořádali. To platí konec konců v celé letošní zkrácené sezóně. Nebýt Road racing clubu žádné opravdové závody v letošní sezóně vůbec nekonaly. Samotné závody pak probíhali jako vždy na velmi vysoké úrovni, bez jakýchkoliv zádrhelů. V Dymokurech startovali za Factory racing Lukáš „cage“ Václavovič v kategorii do 600 a nad 600. Tedy v obou nejprestižnějších a zároveň nejrychlejších třídách. Radovan Štěpánek pak v třídě nad 600ccm. Martin Slanec na motocyklu Yamaha RD250 a Aprilia RS125. Ještě zmíníme jezdce Tomáše Totha, který startoval za podpory naší zpřátelené značky TTRace, vyrábějící motocyklové kombinézy na zakázku a dojel na fantastickém 4.místě na motocyklu Yamaha YZF-R6.

Lukáš Václavovič pořídil krátce před závody motocykl BMW, který se připravoval do poslední chvíle. Na místě se pak řešil problém s elektronikou Pepoš moto však vyřešil vše na jedničku. Nicméně motorka nebyla 100% – to se projevilo hned v první kvalifikaci, kde se objevil problém s řazením a spojkou. Jelikož je Lukáš v této kategorii úplným nováčkem, byl zařazen do tzv. B závodu, kde si po obrovském souboji vybojoval pěkné 6.místo.

„Musíme zapracovat na motocyklu a najezdit na motorce nějaké ostré kilometry. Nakonec jsem rád, že jsme motorku vzali, ukázalo nám to směr, kterým se chceme vydat. Nemám rád, jezdit na závody nepřipraven, nicméně některé věci naladíte až při ostrém testu, nebo závodě. Jelikož v letošní zkrácené sezóně díky Covidu o nic nešlo, rozhodli jsme se motocykl vyzkoušet zde, máme cené informace do příští sezóny, se kterými budeme dále pracovat“.

Závod třídy do 600 – tedy šestistovky byl vypsán na 16kol, díky nehodě v prvním kole byl pak opakován start. Jelikož startoval Lukáš v obou hned po sobě jdoucích závodech jednalo se o pořádnou porci kilometrů. Na startovním roštu pak nechyběla jména evropského formátu, jako je Ilja CALJOUW, Jorn HAMBERG, či Christian SCHMITZ. Nakonec z toho bylo pěkné, bodované 14. místo.

Radovan Štěpánek vyjel v závodě B – 14. místo. Oproti nevydařené kvalifikaci se posunul o několik příček výše. Závodu se neúčastnil Jakub Šprojcar, kterému bohužel před 14ti dny na tréninku v Brně vypověděl službu motor jeho stroje.

Martin Slanec si vypil kalich hořkosti do dna, kdy mu při velké sobotní deštivé přeháňce natekla voda do karburátoru a na druhém motocyklu odešla řídící jednotka. Bohužel tak pro tyto technické závady na obou strojích závody nedokončil.

Co nás ještě čeká? Rádi bychom připravili stejně jako na jaře akci v Mostě, kde jsme za účelem zlepšením dovedností jednotlivých jezdců pronajali celý okruh a věnovali se kažménu z Vás. Akce měla obrovský ohlas. Vše teď záleží na vývoji situaci kolem koronaviru a domluvě s Autodromem Most. Po celý rok jsme pak dále pomáhali vybraným jezdcům při trénikách a agenturních závodech. V září se konají závody agentury DFRA pořádající Yamaha Dunlop cup, také agentury Raceczech, která pořádá konkurenční cupové závody. Na obou akcích je jako po celý rok tým Factory racing nápomocen začínajícím závodníkům, které po kroku posouvá výšše startovním polem. Na úplný závěr se pak koná Cena Slovenska (2.-4.10.) kde můžeme vidět špičku České a Slovenské závodní scény.

Na závěr musíme poděkovat všem partnerům, kteří nám i přes tuto zvláštní dobu zachovali přízeň. Speciální dík patří společnosti: MOTOZEM – kde najdete opravdu vše pro motorkáře!! TTRACE – kteří vyrábějí fantastické kombinézy za normální ceny pro smrtelníky! A Autodoprava NH – ALEŠ HETZER – která je se svoji flotilou dodávek ideálním logistickým partnerem v Západních čechách.